PROGRAM “ZILELE RESITEI SI RUGA BANATEANA” 2017

Marți, 27 Iunie 2017
Evalueaza articolul
(1 Vot)
resita .ro -PROGRAM  “ZILELE RESITEI SI RUGA BANATEANA” 2017 resita .ro -PROGRAM “ZILELE RESITEI SI RUGA BANATEANA” 2017

Primaria Resita a definitivat programul pentru cele doua evenimente gazduite de Resita la sfarsitul lunii iunie si inceputul lunii iulie.

Mai jos va prezentam programul :

 29 IUNIE 2017 – 30 IUNIE

 Ora 19:00 - Ruga Banateana în cartierul resitean Cîlnic cu participarea Cameliei Bojin Ceocu si formatia condusa de Mihai Ceocu.

VINERI, 30 IUNIE 2017  PARCUL TRICOLORULUI

 PROGRAM MUZICA POPULARA, între orele 18:30 – 23:00

   

  • Formatia de dansuri a Asociatiei Culturale RESITA ROMANA
  • Suita de orchestra
  • Ansamblul folcloric “ BARZAVA” – suita din Banatul de Munte, coregraf: Petru Bagiu
  • Denisa DRETCANU
  • Catalin TÎRU si Ansamblul folcloric “ BARZAVA – dans de fete, coregraf Laita si Dusa Stanescu
  • Ansamblul folcloric „ PERINITA” al Centrului Cultural „ Ion Manu” din Otopeni,                                 coregraf Liliana Comana
  • Camelia Bojin CEOCU
  • Ansamblul folcloric “ BARZAVA – suita de munte, coregraf Petrica Bagiu
  • Ansamblul folcloric „ PERINITA” al Centrului Cultural „ Ion Manu” din Otopeni,                                coregraf Liliana Comana
  • 2020 – 2050 - Adrian STANCA
  • 2050 – 2105 – Ansamblul folcloric „ DOINA PRAHOVEI”  din Ploiesti – coregraf Marian Marinica
  • 2105 – 2115 – Ansamblul folcloric “ BARZAVA – suita din zona Olteniei, coregraf Marin Barbu
  • 2115 - 2200  -  Olguta BERBEC
  • 2200 – 2215 - Ansamblul folcloric „AKUD MLADOST”, coregraf Senadin Krstic
  • 2215 – 2225 -Ansamblul folcloric “ BARZAVA” – suita de dans din zona Pogonisului, coregraf Petrica Bagiu
  • 2225 – 2300 – Ramona VITA

SAMBATA, 1 IULIE

 

PARCUL TRICOLORULUI – PROGRAM MUZICA USOARA – 1900 - 2230

  • ANGELO
  • THE OUTSIDERS
  • RED FLAME
  • PROCONSUL

 CENTRU CIVIC – PROGRAM MUZICA USOARA - 2000 - 2230

  • ADDA
  • Premierea elevilor care au obtinut rezultate deosebite la olimpiadele scolare nationale si internationale
  • SHIFT
  • THE MOTANS

   DUMINICA, 2 IULIE

 PARCUL TRICOLORULUI - PROGRAM MUZICA POPULARA, între orele 1830 – 2300

                 

  • Formatia „KARASEVSKA ZORA”, Uniunea Croatilor din Romania
  • Echipa de dansuri a ASOCIATIEI DE PASTRARE A TRADITIILOR POPULARE din Cristur Hunedoara, Asociatia Platanus
  • Patricia BLIDARIU
  • Iasmina DIMCEA
  • Dumitru STOICANESCU
  • Ansamblul de dansuri populare germane “ ENZIAN’’, Forumul Democratic al Germanilor
  • Ansamblul Folcloric “DATINA CARASANA”, coregrafi Ghiaur Ion si Ica Latcu
  • Liliana CHIOSA
  • Ionica IVAN
  • Dorina BLIDARIU
  • Ansamblul “TEREGOVANA, coregraf Ilie Parvulescu
  • Nicu MATU
  • Zorica SAVU

 

 CENTRU CIVIC – PROGRAM DE MUZICA USOARA - 1945 – 2300 

 

– Festivitatea de  premiere a castigatorilor din cadrul Campionatului National de Viteza în Coasta, etapa a – IV – a, Memorialul Werner Hirschvogel 2017

–  ALEXANDRA MITROI & BAND

-  VANOTEK& MINELI

–  CARLA ‘S DREAMS

 

LUNI, 3 IULIE  - CENTRU CIVIC

 

1930– 2200 -  PROGRAM DE MUZICA SIMFONICA SI CORALA

 

–  Recital al ansamblului  “PERCUTISSIMO” Timisoara, condus de Doru ROMAN

-  Concert extraordinar de pian – TEO MILEA

– Concert coral sustinut de corul “ ION ROMANU” al Filarmonicii Banatul din Timisoara, dirijor Iosif TODEA.

 

 Organizatorul îsi rezerva dreptul de a modifica programul, daca va fi necesar acest lucru si avand un motiv întemeiat pentru decizie.

 

 

Urmareste-ne pe Twitter!

Horoscop

Curs Valutar