De toate pentru toti la Zilele Resitei 2018

Marți, 19 Iunie 2018
Evalueaza articolul
(2 voturi)
Resita.ro -De toate pentru toti la Zilele Resitei 2018 Resita.ro -De toate pentru toti la Zilele Resitei 2018

Primaria Resita a definitivat programul pentru Zilele Resitei.

Evenimentele se vor desfasura dupa urmatorul program:

STADIONUL MIRCEA CHIVU  30 IUNIE-01 IULIE

SAMBATA, 30 IUNIE

 08.00 – 20.00 - Etapa Nationala de Viteza în Coasta Dunlop -Memorialul Werner Hirschvogel antrenamente si recunoasteri

11.00 si 17.00 – meciurile din finala campionatului national de fotbal american RO BOWL IX

 DUMINICA, 1 IULIE

 08.00 – 20.00 - Etapa Nationala de Viteza în Coasta Dunlop -Memorialul Werner Hirschvogel – mansele de concurs

 

CENTRUL CIVIC 29 IUNIE -8 IULIE

 VINERI, 29 IUNIE

 16:00- 21:00 Etapa Nationala de Viteza în Coasta Dunlop -Memorialul Werner Hirschvogel - Prezentarea sportivilor – expozitie de masini de curse

 DUMINICA, 1 IULIE

17:00 – 18:00- Etapa Nationala de Viteza în Coasta Dunlop   Memorialul Werner Hirschvogel – PREMIEREA prezentata de Dani Otil

18:00 – 19:00 - Concert The Weekend Bandits

 LUNI, 02 IULIE

19:30 – 21:30 Show Peregrinii - spectacol ce prezinta muzica istorica însotita de coregrafii cu focul, jonglerii cu flacari si fum, dansuri cu poiuri luminoase, steaguri medievale

21:30 – 23:00 - Proiectie de film în aer liber: ”Daddy cool”

 MARTI, 03 IULIE

19:00 - 21:00  -  Ateliere copii si adolescenti

19:00 – 19:15 - Program artistic Scoala Generala nr. 8 Resita 

19:15 – 20:15 - Program artistic Liceul de Arte “Sabin Pauta”

21:30 – 23:00 - Proiectie de film în aer liber ”Familia mea nebuna”

MIERCURI, 04 IULIE

19:00 – 21:30 - Demonstratii sportive ”Pe locuri, fiti gata, sport!”

21:30 – 23:00 - Proiectie de film în aer liber: ”Pe roti”/”On Wheels”

 JOI, 05 IULIE

19:00 – 21:00 - Ateliere copii si adolescenti

20:00 – 21:15 - Concert Stage5 Band

21:30 – 23:00 - Proiectie de film în aer liber: ”Ghinionistul”

 VINERI, 06 IULIE

16:45 – 18:15 - Parada motocicletelor pe traseul -  Kaufland –Bld. Republicii – Triaj- Bld. A.I. Cuza – Centru Civic – Valea Domanului – platou Doman

17:30- 19:00 -  Parada “Skirt bike” pe traseul – punct de întalnire Palatul Cultural – Bld Revolutia din Decembrie – Muzeul de Locomotive – Bld. Republicii – Kaufland – retur pana în Centru Civic

19:00 – 21:00 - Ateliere copii si adolescenti

21:00 – 22:00 - Concert RUBY

22:00 – 23:00 - Concert WHAT’S UP

 SAMBATA, 07 IULIE

19:00 – 21:00 - Ateliere copii si adolescenti

20:30 – 21:00 - Batle of style - Clubul de Dans Sportiv Mystic si Clubul de Dans Attitude Dance Crew

21:00 – 22:00 - Concert LUPII

22:00 – 23:00  Concert SMILEY

DUMINICA, 08 IULIE

 20:00 – 21:00 – Orchestra Filarmoncii de Stat din Arad sub bagheta maestrului Sabin Pauta alaturi de solistii Dean Bowman si Anca Parlea.

 

PARCUL CARASANA    2-8 iulie

 LUNI, 02 IULIE

18:00- 18:30 - Parada personajelor de poveste

18:30- 19:30 - Spectacol ”Scufita Rosie”

 MARTI, 03 IULIE

 18:00 – 19:00  - Animatie stradala

19:00 – 20:00 - Spectacolul “Alba ca Zapada si altfel de pitici” 

20:00 – 20:30 - Sesiune foto cu personajele

 MIERCURI, 04 IULIE

 18:00- 19:00 - Spectacole interactive

19:00  - 20:00 - Spectacol “Lumea lui Ping si Pong”

20:00 – 20:30- Sesiune foto cu personajele  

JOI, 05 IULIE

18:00 – 19:00 - Spectacole interactive

19:00 – 20:00 - Spectacolul “Aventurile lui Mikey Mouse”

20:00 – 20:30 - Sesiune foto cu personajele

 VINERI, 06 IULIE

18:00 – 19:00 - Animatie stradala

19:00 – 20:00 - Spectacolul “Hansel si Gretel"

20:00 – 20:30 - Sesiune foto personaje

 SAMBATA, 07 iulie

18:00 – 19:00 - Animatie stradala

19:00 – 20:00 - Spectacolul “Ozi si Printesa fermecata”

20:00 – 20:30 - Sesiune foto cu personajele

DUMINICA, 08 IULIE

18:00 – 19:00 - Spectacol “Casuta Magica”

19:00 – 20:00 - Spectacol eveniment “Sah Mat”

20:00 – 20:30 Închiderea oficiala

 

POIANA GOLULUI 6-7 IULIE

 VINERI, 06 IULIE

Ateliere de custom moto&bike

Ateliere Tattoo

Concerte

18:00- 19:00 - The Outsiders 

19:00 -20:00 -  Red Flame    

20:00 – 21:00 - Cristi Iakab & The Road Band 

21:00 – 22:00 - Cactus Jack - Serbia

22:00 – 23:00 - Melmac Riders- Serbia

23:00 – 00:00 – Bucovina

00:00 – 01:00 - Zdob si Zdub

01:00 – 02:00 - Emeric Imre & Jimmi L Laco

 SAMBATA, 07 IULIE

 10:00 – 18:00 - Ateliere de custom moto&bike, Ateliere Tattoo

10:00 – 18:00 - Treasure Hunt, concurs mountinebike

DJ show

 

  PARCUL TRICOLORULUI  2  -8 IULIE

 LUNI, 02 IULIE

 Orchestra condusa de Rica Vulpe

19:00 – 20:00 - Ansamblu Folcloric “Datina Carasana” - solisti Nina Cozaltea si Andrei Mihai

20:00 – 20:10 - Orchestra Ansamblului “Barzava” – suita de orchestra

20:10 – 20:40 - Catalin Birau

20:40 – 21:10 - Andreea Stoicanescu

21:10 – 21:40 - Dana Basarab

 MARTI, 03 IULIE

 Orchestra condusa de Petrica Vita

19:00 – 19:30 - Ansamblul Folcloric „Marginimea” din Sibiu

19:30 – 21:30 - Ansamblul “Semenicul” al Centrului Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale Caras-Severin alaturi de solistii Georgiana Vita, Petrica Miulescu Irimica si Ramona Vita

 MIERCURI , 04 iulie

 Orchestra condusa de Nicu Blidariu

19:00 – 19:20 - Formatia de dansuri germane „ Enzian” 

19:20 – 19:30 – Suita orchestra condusa de Nicu Blidariu 

19:30 – 20:00- Patricia Blidariu

20:00-20:30 – Andreea Mirosu

20:30 – 21:30 - Ansamblul folcloric “ Izvorasul” al Casei de Cultura Oraseneasca Buzias, coregraf Doru David - solisti Cornelia Lupulescu, Ramona Gombos, Sebastian Ramneantu si Adrian Stanca   

21:30 – 22:10 - Margareta Clipa

 JOI, 05 IULIE

 20:00 – 20:15 - Formatia Karasevska Zora - Uniunea Croatilor din Romania

20:15 – 20:30 - Corul Asociatiei Culturale Platanus, Echipa de dansuri Csűrdöngölő din Tormac

20:30 – 21:30 - Ansamblul folcloric „Pusta Banatului”

21:30 – 22:10 - Niculina Stoican

 VINERI, 06 IULIE

 Orchestra condusa de Rica Vulpe

19:00 – 19:20 - Moment coregrafic Ansamblul Folcloric Barzava, coregraf: Petrica Bagiu, Coordonator artistic Maria Aghescu

19:20 – 19:50 - Mirabela Delia

19:50 – 20:00 - Ansamblul Folcloric Barzava – dans fete Banat

20:00 – 20:30 - Ionica Ivan

20:30 -  21:10 Ansamblul Folcloric „Romanati” al Centrului Cultural Municipal Caracal, coregraf Cristian Velea si maestrul coregraf Florian Teodorescu

21:10 – 21:20 - Ansamblul Folcloric Barzava- suita Oltenia

21:20 – 21:50 - Camelia Bojin Ceocu

21:50 – 22:00 - Ansamblul Folcloric Barzava- suita Oltenia

22:00 – 22:30 - Nicu Novac  

 SAMBATA, 07 IULIE 

 Orchestra condusa de Nicu Blidariu

19:00 – 19:20 - Ansamblul Folcloric al Asociatiei Culturale Resita Romana, coregraf Firu Corneanu

19:20 – 19:40 - Ansamblul de cantece si dansuri populare ”Vlastimir Pavlovic Carevac” din Veliko Gradiste

19:40 – 20:40 - Ansamblul Folcloric ”Zestrea Gugulanilor„, coregrafi Simion Dragalina si Dorin Cucuruz

20:40 – 21:10 - Dorina Blidariu

21:10 – 23:00 - Nicoleta Voica si solistii: Raluca Varga, Bogdan Firu, Narcisa si Larisa, Sorina Petric, Andreea Corodescu, Roxana Goia, Alexandru Brundean, Diana Mihut Alexandra Tofalvi, Denisa Stancu, Daliana Georgiana Tatar, Tania Vlascici, Adelina Radonea, Georgiana Lupusavei, Cristian Spoiala

 DUMINICA, 08 IULIE

 19:30 – 22:00 - Orchestra condusa de Marian Milos, Calin Toader, Sanela Milos, Lorena Pela

 

 

 

 

Urmareste-ne pe Twitter!

Vremea

Mostly Cloudy

1°C

Resita

Mostly Cloudy

Umiditate: 77%

Vant: 11.27 km/h

  • 16 Nov 2018

    Partial inorat 9°C 1°C

  • 17 Nov 2018

    Mostly Cloudy 6°C 1°C

Curs Valutar