Societatea Aquacaraș a fost nevoită să oprească, în această dimineață, furnizarea apei potabile pe mai multe străzi din Reșița, din cauza unor avarii produse la coloanele principale, dar și pentru remedierea unor probleme apărute la Stația de Pompe de la Uzina de Apă.
În vederea eliminării unei avarii apărute spontan la coloana principală pe str. Timișoarei, a fost sistată furnizarea apei potabile, până la ora 19.00, pe străzile Timișoarei și Mânăstirii.
De asemenea, din cauza unei avarii produse la coloana principală pe str. Comarnic, a fost oprită furnizarea apei potabile pe această stradă până la ora 12.30.
Pe de altă parte, pentru rezolvarea unei probleme apărute la Stația de Pompe de la Uzina de Apă Reșița, a fost sistată furnizarea apei potabile astăzi, 15 aprilie 2022, între orele 10.00-14.00, pe străzile Vârfului, Vântului, Căprioarei, Rândul 4, Dorna, Simion Mangiuca și Badea Cârțan.
Toate aceste lucrări vor fi executate de către personalul SC Aquacaraș SA.
„Ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de aceste opriri. Pentru orice problemă apărută după reluarea furnizării apei, utilizatorii pot apela Dispeceratul Central al SC Aquacaraş SA la tel. 0255/215643 sau 0766341274”, transmit reprezentanții Aquacaraș.