Actualitate
UPDATE. Alertă pe Aleea Tineretului din Reșița! O posibilă intoxicație cu gaz

Alertă în această seară pe Aleea Tineretului din municipiul Reșița, două echipaje de Poliție sunt acum la fața locului!
Cel mai probabil, este vorba despre una sau mai multe persoane decedate în urma unei intoxicații cu gaz.
UPDATE, ora 21.45
În această seară, în jurul orei 19.15, Poliția Municipiului Reșița a fost sesizată prin apel la Numărul Unic de Urgență 112 cu privire la faptul că doi bărbați au fost găsiți decedați într-o locuință de pe raza municipiului, din interior simțindu-se miros de gaz metan.
Echipa operativă din cadrul Poliției Municipiului Reșița s-a deplasat de urgență la fața locului, în interiorul locuinței fiind găsite cadavrele a doi bărbați de 31 și 44 de ani. Din primele verificări, s-a stabilit că în după-amiaza acestei zile, unul dintre cei doi bărbați a fost contactat telefonic de cumnatul său și, văzând că nu răspunde la telefon, acesta din urmă s-a deplasat la imobilul în cauză, moment în care a simțit miros puternic de gaz metan.
De asemenea, pe parcursul cercetărilor s-a stabilit că un ochi de la aragazul din încăpere se afla în poziția deschis, dispersând în locuință gaz metan, fără să ardă cu flacără.
„Cadavrele celor două persoane au fost transportate la Serviciul de Medicină Legală în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cauzelor care au condus la decesul acestora. Polițiștii au întocmit în acest caz acte premergătoare sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă și continuă cercetările în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor producerii evenimentului”, ne-a transmis inspectorul Alina Boeru, purtătorul de cuvânt al IPJ Caraș-Severin.
- Educație4 săptămâni în urmă
UPDATE. Cum începe școala în Caraș-Severin? 168 de dascăli vaccinați anti-COVID, 5 unități de învățământ în scenariul roșu, 60 pe galben
- Actualitate3 săptămâni în urmă
Proiectul pentru reintroducerea tramvaiului în Reșița își așteaptă constructorul, licitația a fost urcată în SICAP
- Educație3 săptămâni în urmă
ISJ și DSP au stabilit cum se reia școala în Caraș-Severin. 225 de unități de învățământ – în scenariul verde, 168 – pe galben, 12 – pe roșu
- Caterincă pă bune, rele și lovele3 săptămâni în urmă
Primul vaccin anticovid, inventat de un medic din Caraș-Severin?
- Justiție3 săptămâni în urmă
UPDATE. Directorul Tabugan, prins în ofsaid de Agent Green. Se solicită „intervenția personală a premierului”