Asociația Grupul de Acțiune Local Reșița organizează concurs de angajare pentru ocuparea postului de Expert tehnic 2.
Expert tehnic 2 – 4 ore/zi, perioada determinată, până la sfârșitul perioadei de implementare a Strategiei de Dezvoltare Locală a Municipiului Reșița, respectiv 08.09.2023.
Probele de concurs sunt:
- Selecția dosarelor
- Interviu
Condiții de participare:
Expert tehnic 2 – Codul ocupației: 242213 – expert accesare fonduri structurale și de coeziune europene
Educație solicitată – Studii superioare de specialitate, de lungă durată – 4 ani, absolvite cu diplomă de licență
Experiența solicitată – Experiență în redactarea documentelor necesare implementării proiectelor europene și în achiziții publice – 5 ani
Competențe solicitate:
– Cunoștințe solide de operare PC: MS Office, Internet, etc
– Capacitate de sinteză
Documentele necesare pentru depunerea dosarului:
- Curriculum vitae
- Copie carte de identitate
- Diplome de studii, cursuri și alte calificări, documente care atestă nivelul studiilor solicitate
- Documente justificative pentru experiență profesională (recomandări, contracte de muncă și fișe de post)
- Cazier judiciar
Dosarele se depun on-line la adresa de email: info@galresita.ro, până în data de 06.11.2020, ora 16.00.
Candidații admiși în urma selecției de dosare vor susține un interviu în perioada 10-11 noiembrie 2020.
Selecția dosarelor se va efectua până la data de 13.11.2020, de către Comisia de Selecție organizată la nivelul GAL Reșița prin Hotărârea AGA nr 5/17.05.2018.
Contestațiile, dacă este cazul, vor fi depuse până în data de 16.11.2020, ora 16.00, la adresa de email: info@galresita.ro, urmând ca până la finalul zilei de 17.11.2020 să fie afișate rezultatele acestora pe website www.galresita.ro.
Rezultatul final al selecției dosarelor se va publica în data de 18.11.2020 pe website www.galresita.ro.
PREȘEDINTE GAL REȘIȚA,
IOAN POPA