Direcția Regională de Drumuri și Poduri (DRDP) Timișoara anunță că au fost instituite restricții de trafic pe mai multe tronsoane de drumuri naționale din partea de vest a țării, pentru efectuarea de lucrări la partea carosabilă.
Pe parcursul acestei săptămâni, pe raza județului Caraș-Severin se execută lucrări de reparații și reabilitare pe patru drumuri naționale, în zonele în care intervin drumarii fiind instituite restricții de trafic. Este vorba despre:
- DN 6, tronsonul Caransebeș – Lugoj: lucrări de reparații, frezare și apoi așternere covor asfaltic;
- DN 57B Bozovici;
- DN 58B Reșița – Bocșa;
- Varianta de ocolire Caransebeș.
De asemenea, în zona de vest a țării se mai lucrează pe următoarele tronsoane de drumuri naționale:
- DN 6, zona localității Remetea Mare: lucrări de așternere a covorului asfaltic desfășurate pe timp de noapte;
- DN 59 Jebel: reparații la pod;
- DN 7 Ilia;
- DN 79A Ineu – Șicula;
- Autostrada A1: km 356+207, Simeria, sensul de mers Deva – Orăștie; km 444+165 – km 444+905, Traian Vuia, sensul de mers Lugoj – Timișoara: lucrări la rosturile de dilatație.
„Adaptați viteza la condițiile meteo-rutiere, sporiți atenția în trafic, nu efectuați depășiri periculoase, respectați semnificația indicatoarelor!”, transmit reprezentanții DRDP Timișoara.











![UPDATE. Cutremur în IPJ și Prefectura Caraș-Severin! Ofițeri superiori, reținuți pentru 24 de ore! Prefectul Matei Lupu și-a dat demisia?! [VIDEO EXCLUSIV]](https://resita.ro/wp-content/uploads/2019/12/diicot-dga-mirel-pascu-arme-2.jpg)

![UPDATE. Pacient bătut pe holurile Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean din Reșița [VIDEO]](https://resita.ro/wp-content/uploads/2020/01/pacienti-batuti-in-spital.jpg)