Actualitate
„Românii sunt oameni frumoși, iar România este o țară binecuvântată. Să avem grijă de ea!”

Trăim vremuri despre care am auzit doar în filme și în cărți. Luptăm cu un inamic invizibil, mult mai puternic decât noi, din păcate. Ne-am pierdut credința în semeni și într-o zi de mâine mai bună. Suntem încrâncenați, neînțelegători și nervoși. Căutăm mereu vinovați, uitând de greșelile noastre.
Dar România nu este despre asta. Țara noastră este o țară de oameni credincioși, cu frică de Dumnezeu, iubitori și empatici. Astăzi este o zi bună să ne amintim de noi, așa cum suntem cu adevărat. Pentru că românii sunt oameni frumoși, iar România este o țară binecuvântată. Să avem grijă de ea! Pentru că niciunde nu-i mai bine ca acasă.
La mulți ani, România!
Ionuț Mihai Popovici,
candidat PMP Caraș-Severin
pentru Camera Deputaților
(P)
- Actualitate4 săptămâni în urmă
Eveniment comemorativ, la 76 de ani de la deportarea germanilor din Banatul Montan în URSS
- Educație3 săptămâni în urmă
UPDATE. Cum începe școala în Caraș-Severin? 168 de dascăli vaccinați anti-COVID, 5 unități de învățământ în scenariul roșu, 60 pe galben
- Actualitate3 săptămâni în urmă
Proiectul pentru reintroducerea tramvaiului în Reșița își așteaptă constructorul, licitația a fost urcată în SICAP
- Educație3 săptămâni în urmă
ISJ și DSP au stabilit cum se reia școala în Caraș-Severin. 225 de unități de învățământ – în scenariul verde, 168 – pe galben, 12 – pe roșu
- Caterincă pă bune, rele și lovele3 săptămâni în urmă
Primul vaccin anticovid, inventat de un medic din Caraș-Severin?
1 comentariu