Politică
Data alegerilor parlamentare, bătută în cuie

Pentru cei care mai aveau dubii în privința datei alegerilor parlamentare, clarificarea a venit azi, de la preşedintele Klaus Iohannis.
Șeful statului a afirmat, într-o conferință de presă, că alegerile parlamentare vor avea loc la data stabilită de lege: 6 decembrie 2020.
„Alegerile parlamentare au fost stabilite conform legii şi vor avea loc pe 6 decembrie, iar în ceea ce priveşte gestionarea pandemiei, Parlamentul a aprobat o lege specială, Legea 55, care prevede întreg catalogul de măsuri care pot fi luate. Și Guvernul, împreună cu autorităţile locale, gestionează acest proces”, a declarat Klaus Iohannis, în cadrul unei conferinţe de presă susținută azi la Palatul Cotroceni.
- Actualitate4 săptămâni în urmă
Proiectul pentru reintroducerea tramvaiului în Reșița își așteaptă constructorul, licitația a fost urcată în SICAP
- Educație4 săptămâni în urmă
ISJ și DSP au stabilit cum se reia școala în Caraș-Severin. 225 de unități de învățământ – în scenariul verde, 168 – pe galben, 12 – pe roșu
- Administrație4 săptămâni în urmă
Parcările inteligente din Reșița nu vor fi toate cu plată. „Vom face în anumite zone o parcare galbenă, unde vei putea lăsa mașina cel mult 30 de minute”
- Actualitate4 săptămâni în urmă
Vasile Ernu: „Când ai resurse umane, poți reface orice – oamenii rezolvă totul. Reșița încă dispune de aceste resurse”
- Administrație4 săptămâni în urmă
Din 8 februarie, elevii din Reșița vor avea din nou autobuzul lor